این شرکت در سه شاخه بازرگانی، اتوماسیون و قدرت فعال می باشد:

 bullet شاخه بازرگانی:

1-   نمایندگی رسمی شرکت چمبره ایتالیا در ایران. این شرکت تولید کننده و تأمین کننده کامل ترین سیستم نامگذاری ادوات الکتریکی مانند سیم و کابل و تابلوهای برق و قطعات داخلی و خارجی پانل های الکتریکی می باشد.

 

2-   نمایندگی انحصاری شرکت فراکوه در استان اصفهان. این شرکت توزیع کننده خازن های سه فاز و رگولاتورهای خازنی  FRAKO   آلمان و خازن های سه فاز و تکفاز فشار ضعیف و فشار قوی و رگولاتورهای خازنی DUCATI ایتالیا و همچنین کلید فیوز های افقی و عمودی و فیوزهای فشار قوی و ضعیف EFEN آلمان می باشد.

 

3-   واردات و تأمین کلیه محصولات شرکت های Chauvin Arnoux و Metrix فرانسه. تولید کننده انواع دستگاه های اندازه گیری پرتابل.

 
bullet شاخه اتوماسیون:
این شرکت با اتکا به دانش فنی و تجربه خود و با همکاری شرکت کیان دانش تاکنون پروژه های متعددی را در زمینه اتوماسیون صنعتی در سطح استان اصفهان اجرا نموده است که برخی از آنها عبارتند از :
الف) ساخت مدار الکترونیکی دستگاه بسته بندی کاشی در واحد2 شرکت کاشی اصفهان.

 

 
ب) اتوماسیون کامل واحد1و2 کارخانجات آسفالت میلادراه سپاهان.

 

 
پ) تبدیل پرس پانچ ساده به پانچ اتوماتیک NC توسط Omron Plc و سرو و موتورهای سرووتک در گارگاه صنعتی ریاحی.  
ج) ساخت دستگاه آمارگیری اتوماتیک از چهل نقطه کلیدی واحد3 کارخانه کاشی اصفهان به منظور پیدا کردن گلوگاه ها و نقاطی که در آنها کاشی تبدیل به ضایعات می شود.  
شرکت کیان دانش نماینده انحصاری شرکت های SICK و IFM در استان اصفهان و یکی از قوی ترین تأمین کننده های انواع حسگرها و ادوات ابزاردقیق در سطح استان می باشد که در پروژه های فوق نیز تأمین کننده حسگرهای مورد نیاز بوده است.
bullet شاخه قدرت:
شاخه قدرت در این شرکت طراحی ، مشاوره ، نظارت و اجرای پروژه های برق صنعتی و برق رسانی به کارخانجات و همچنین بهبود کیفیت توان را به عهده دارد. برخی از سوابق اجرایی این شاخه عبارتند از :
الف) طراحی، اجرا و راه اندازی کلید دردست سیستم برق کارخانه تصفیه روغن پیام صادرات.

 

ب) طراحی، اجرا و راه اندازی کلید دردست سیستم برق کارخانجات آسفالت و سنگ شکن میلادراه سپاهان.

 

 
ج) طراحی، ساخت ، نصب و راه اندازی سیستم SVC (بانک خازنی سوییچ شونده با تریستور) در شرکت شیرگاز آذران به منظور کاهش فلیکر و نوسانات ولتاژ بر اثر کارکردن پرس های ضربه ای.

 

 
د) طراحی و اجرای دو عدد بانک خازنی فیلتردار به ظرفیت هرکدام 600 کیلووار جهت نصب در جرثقیل کابلی کارگاه سد کارون4 . این پروژه به دلیل استفاده از نیروگاه اختصاصی به ظرفیت 10MVA و متصل نبودن به شبکه سراسری و استفاده از موتورهایDC به قدرت 800kwatt دارای پیچیدگی های خاص می باشد که استفاده از بانک خازنی فیلتردار باعث کاهش هارمونیک ها و تثبیت ولتاژ و جلوگیری از نوسان مکانیکی جرثقیل گردید.

 

 
ه) ساخت و راه اندازی تابلو خازن شرکت تارابگین به سفارش شرکت تابان نیرو توسط شرکت مهندسی الماس الکترونیک سپاهان انجام شده است.

 

 
و) طراحی و اجرای بانک خازنی فیلتردار در شرکت حریر البرز به منظور جلوگیری از تشدید و سوختن خازن های اصلاح ضریب قدرت .

 

 
پروژه های بهبود کیفیت توان فوق و دهها پروژه ی دیگر در این زمینه طی همکاری تنگاتنگ شرکت های الماس الکترونیک سپاهان و بهینه نیروی اسپادان انجام گرفته است.

 

شرکت بهینه نیروی اسپادان یکی از معدود شرکت هایی است که در زمینه اندازه گیری شاخص های کیفیت توان در سطح کشور فعال می باشد و برای انجام این کار مجوز های لازمه را از توانیر دریافت نموده است.
با توجه به تجربیات و دانش فنی موجود در شرکت الماس الکترونیک سپاهان، این شرکت آمادگی خود را برای ارائه خدمات مهندسی اندازه گیری هارمونیک ها و نوسانات کم فرکانس ولتاژ و طراحی و ساخت سیستم های اصلاح مانند فیلتر ها و جبران کننده های سریع توان راکتیو اعلام می دارد.